Labdarības veikals “Zaļā vārna”

by sinfoto

Laikā, kad sabiedrību uztrauc eiro cenu kāpums un sava maciņa biezums, Jelgavā atvēries labdarības veikals „Zaļā vārna” – ar mērķi nevis pelnīt, bet padarīt vieglāku un gaišāku dzīvi citiem. Tikai trešais šāda veikals Latvijā.

Pie veikala durvīm iepazīstos ar bezgala jauku meiteni ar lielisku uzvārdu – Lauru Laimīti. Viņa nākusi uz nesen atvērto veikalu nodot par mazu palikušās drēbes un bērnības mīkstās rotaļlietas – gluži tāpat kā es. Kopā ar Lauru arī iepazinu veikalu.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Laura stāsta, ka nākusi nodot drēbes un rotaļlietas, jo šī veikala ideja viņai ļoti iepatikusies. „Vienmēr ir vēlme palīdzēt cilvēkiem, kuri nesavtīgi darbojas, lai palīdzētu citiem. Un zinu, ka kādam citam šīs lietas noderēs vairāk nekā man,” stāsta Laura.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Zaļajai vārnai” ir mazas un pavisam vienkāršas telpas, prece vēl nav sevišķi lielā daudzumā, taču tā ir ļoti dažāda – drēbes, rotaļlietas, trauki, grāmatas, plates un pat televizors. Veikala īpašnieks Edgars Griščenko stāsta, ka veikala pamatdoma ir par zemām cenām pārdot cilvēku atnestās un ziedotās mantas, un peļņu, nomaksājot telpu īri, ziedot labdarībai. „Apmeklētāju pagaidām nav daudz, trūkst reklāmas,” stāsta E.Griščenko, atklājot, ka vairāk cilvēku ziedo mantas, nekā iegādājas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA\OLYMPUS DIGITAL CAMERA\OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Pēc Edgara stāstītā noprotu, ka veikalā saimnieko viņš uz maiņām ar sievu – bez nekādas peļņas gūšanas, tikai apmierinot vēlmi palīdzēt citiem. Rodas doma, ka tik nesavtīgiem cilvēkiem vajadzētu būt vairāk šajā pasaulē. Novēlu Edgaram veiksmi ar veikalu, iegādājos grāmatu un apsolos reizēm iegriezties.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Advertisements